Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

poniedziałek, 05 wrzesień 2022 13:37

Jak prawidłowo dbać o okna?

Rate this item
(0 votes)

Okna to jeden z kluczowych elementów domu, oprócz funkcji doświetlania pośrednio odpowiadają za izolację termiczną naszego mieszkania. Wielu właścicieli obiektów mieszkalnych czy handlowych zastanawia się więc, jak prawidłowo dbać o okna PCV Szczecin, by jak najdłużej zachowały swoje właściwości.

Okna mają kilka głównych właściwości, dzięki którym zachowujemy komfort ich użytkowania oraz sprawność. Do tych parametrów zaliczamy szczelność termiczną, dźwiękoszczelność oraz jakość otwierania. Co do szczelności termicznej, powinna ona wynosić od Ug 0,6 W/(m2K) do Ug 1,1 W/(m2K), jednakże poprzez wieloletnią eksploatację często ta szczelność spada poniżej optymalnej wartości. Dzieje się tak poprzez stosowanie żrących płynów do mycia okien, aby więc aby zapobiec niszczeniu uszczelek i dbać o okna, należy wybierać płyny delikatne oznaczone symbolami bezpieczeństwa.

Co do dźwiękoszczelności i jakości otwierania, można samemu sprawdzić te parametry i gdy wyraźnie widać, iż są one za niskie (np. słychać hałas zza okna lub gdy okna ciężko się otwierają) należy wezwać serwisanta. Specjaliści ze sklepów z oknami, dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu profesjonalnie regulują okna, zwiększając przy tym ich żywotność. Do tego warto sprawdzić inne produkty, takie jak drzwi Szczecin lub bramy garażowe Szczecin.

Read 250 times Last modified on poniedziałek, 05 wrzesień 2022 13:50

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

MS więcej niż OKNA wprowadziło nowe okucia Siegenia TITAN AF do swojej oferty.

Więcej…