Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

poniedziałek, 07 listopad 2022 08:09

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe - jakie wybrać?

Rate this item
(0 votes)

Wybór okien może być bardzo trudny. Okna są inwestycją na lata. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów okien. Nie kosztują one mało, dlatego warto zastanowić się, zanim je kupimy.

Rodzaje okien

Okna są głównym źródłem światła w pomieszczeniu, ale także odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej temperatury. Rynek budowniczy dostarcza nam wiele różnych okien, więc możemy kupić okna w kilku wymiarach. Dostępne są okna plastikowe, wysokiej jakości okna PCV Szczecin, drewniane i wiele innych. Mamy do dyspozycji wiele rodzajów okien różniących się ze względu na materiał, konstrukcję, przeznaczenie, kształt oraz cechy użytkowania. Jedną z ważnych kwestii jeżeli chodzi o okna, którą należy rozważyć przed zakupem, jest utrzymanie przez nie ciepła. Okna trzyszybowe i okna dwuszybowe mają tutaj kluczowe znaczenie.

Jaka jest różnica pomiędzy oknami trzyszybowymi a dwuszybowymi?

Chodzi w nich o liczbę szyb w oknie. Okna trzyszybowe będą się składały z trzech szyb, a okna dwuszybowe z dwóch szyb - zresztą jak sama nazwa wskazuje. Okna trzyszybowe będą zdecydowanie cieplejsze. Dlatego okna powinny być dopasowywane do danego pomieszczenia. Okna dwuszybowe najlepiej montować w piwnicach, garażach, budynkach gospodarczych i domkach letniskowych, w których temperatura powietrza jest stosunkowo niższa. Te miejsca są najmniej ogrzewane, zatem nie warto inwestować w energooszczędne modele trzyszybowe. Okna trzyszybowe zatrzymują zarówno ciepło, jak i chłód. To okna nowoczesne, które idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach użytku codziennego. Są droższe od okien dwuszybowych, ale pozwolą zaoszczędzić w zimie na ogrzewaniu, a w lecie na klimatyzacji.

Jeśli potrzebne są Ci również wytrzymałe drzwi Szczecin lub bramy garażowe Szczecin, warto sprawdzić nasza pełną ofertę na stronie.

Read 88 times Last modified on wtorek, 22 listopad 2022 08:13

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

M&S więcej niż OKNA uzyskała zaszczytny tytuł Gezela Biznesu za rok 2019!

Więcej…