Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

wtorek, 22 listopad 2022 08:30

Zima za oknem - jak nie wpuścić mrozu do domu?

Rate this item
(0 votes)

Po pierwsze, dobra izolacja

Utrzymanie dobrej izolacji okien w domu zimą może być wyzwaniem. Jeśli masz starsze okna jednoszybowe, możesz je uaktualnić o nowe okna dwu- lub trzyszybowe, które są bardziej wydajne w blokowaniu zimna i lepiej zatrzymują ciepło. Wymiana starszych okien na nowsze, energooszczędne modele może pomóc obniżyć rachunki za energię i poprawić komfort domu. Aby zachować ciepło, gdy na zewnątrz jest zimno, upewnij się, że masz dobrą izolację w oknach. Jeśli chcesz unowocześnić swoje okna, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, możesz poprawić ich izolację, instalując okna burzowe lub inne rodzaje zestawów do izolacji okien.

Nie tylko okna - jak uszczelnić drzwi wejściowe?

Izolacja drzwi wejściowych może pomóc w utrzymaniu komfortu w domu poprzez zmniejszenie strat ciepła i zatrzymanie chłodnego powietrza. Utrzymuje również na zewnątrz niepożądane zanieczyszczenia powietrza, alergeny i hałas. Większość drzwi frontowych jest wykonana z drewna lub metalu i zazwyczaj są puste, co oznacza, że nie są bardzo izolacyjne. Jeśli twoje drzwi frontowe nie uszczelniają się dobrze, możesz kupić uszczelniacz do drzwi lub silikon, aby rozwiązać ten problem. Dobre uszczelnienie drzwi pomoże nie tylko zatrzymać ciepło w środku, ale również utrzymać się z dala od niechcianych gości.

Wietrzenie pomieszczeń zimą

Kiedy robi się zimno, a okna są szczelnie zamknięte, jakość powietrza w pomieszczeniach może się szybko pogorszyć. Powietrze w pomieszczeniach może być nawet 10 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby podjąć kroki w celu poprawy jakości powietrza w domu. Ważne jest, aby utrzymać otwory wentylacyjne wolne od przeszkód, aby utrzymać płynny przepływ powietrza. Możesz również użyć filtra powietrza, który pomoże oczyścić powietrze w Twoim domu. Niektóre filtry powietrza pomagają również w redukcji alergenów, co może być szczególnie korzystne, jeśli któryś z domowników cierpi na alergię.

Zachęcamy także do sprawdzenia naszej oferty na okna PCV Szczecin, sprawdzone bramy garażowe Szczecin, a także okna drewniane Szczecin i szczelne drzwi Szczecin.

Read 140 times Last modified on wtorek, 22 listopad 2022 09:26

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

Firma MS więcej niż OKNA otrzymała wyróżnienie w rankingu Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii okna elewacyjne. Tytuł przyznawany jest na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

Więcej…