Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

środa, 29 marzec 2023 13:08

Moda na przeszklenia - czy warto montować duże okna?

Rate this item
(0 votes)

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stało są instalowanie dużych okien. Łatwo to zauważyć, gdy obserwujemy nowe zabudowy, w których okna potrafią zajmować niemal całą ścianę budynku i często występują w nietypowych kształtach. Takie rozwiązanie, pomijając względy estetyczne, ma swoje funkcjonalne plusy i minusy. Co powinniśmy wiedzieć o dużych przeszkleniach i jakie skutki dla domu ma montaż takich okien?

Duże przeszklenia to wiele niewątpliwych zalet dla Twojego domu. Dzięki sporej powierzchni okien, wpuszczamy do domu więcej naturalnego światła, które jest tak ważne, gdy spędzamy mnóstwo czasu przy sztucznej poświacie ekranów. Takie rozwiązanie to również zwiększenie przestrzeni naszych pomieszczeń i stworzenie wrażenia otwartości i przestronności. Dzięki dużym oknom, zamontowanym od strony wschodniej lub zachodniej, możemy podziwiać budzące się do życia słońce, które przywita nas rano lub rozkoszować się pomarańczowym niebem wieczora. Okna w formie przeszklonych drzwi przesuwanych to świetne rozwiązanie, by latem powiększyć domową przestrzeń o patio lub taras. Dzięki temu zyskujemy przedłużenie domu i połączenie wewnętrznej i zewnętrznej części budynku.

Zależnie od rozwiązania, na które się zdecydujemy, obszerne przeszklenia mogą również mieć swoje wady. Po pierwsze, bardziej widać na nich zabrudzenia, a mycie dużych okien jest bardziej uciążliwe i pracochłonne. Latem, gdy zamontujemy je na nasłonecznionej stronie, mogą się przyczyniać do podwyższenia temperatury w domu, poprzez nagrzewanie się od słońca. Takie obszerne okna często oznaczają brak możliwości uchylenia ich, więc decydując się na duże okna należy zadbać o odpowiednią wentylację domu. Na koniec, montując duże okna plastikowe Szczecin musimy zastanowić się nad prywatnością. Najkorzystniej jest montować je od strony ogrodu, jeżeli po drugiej stronie nie mieszkają sąsiedzi lub gdy mieszkamy w dużej odległości od najbliższego budynku. Gdy decydujemy się na takie rozwiązanie, należy również zaopatrzyć się w rolety zewnętrzne, które zapewnią nam większą izolację, bezpieczeństwo, prywatność i cień, gdy pojawi się ostre słońce.

Moda na duże okna to niezwykle przyjemny dla oka trend w architekturze. Warto jednak zastanowić się nad praktycznymi rozwiązaniami, by piękno nie przyniosło nam niewygody, braku prywatności i gorszej izolacji. W naszej firmie od lat wykonujemy montaż dużych przeszkleń, zarówno w formie okien o dużej powierzchni, jak i szklanych drzwi tarasowych. Zachęcamy do kontaktu i omówienia wszystkich za i przeciw z naszym ekspertem, który pomoże doradzić najlepsze rozwiązania dla Państwa domu i zadba o to, by modne okna były praktyczne i funkcjonalne. Na naszej stronie znajdziesz nie tylko okna drewniane Szczecin, ale również solidne drzwi Szczecin.

Read 50 times Last modified on wtorek, 11 kwiecień 2023 14:24

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

Sterowanie radiowe do rolety za 1zł!

Dzięki promocji MS Szczecin wykonasz pierwszy krok w kierunku inteligentnego domu za symboliczną złotówkę!

Nie przegap okazji i skorzystaj z możliwości wyposażenia zamawianych rolet w zdalne sterowanie za 1zł netto!

Więcej…