Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

środa, 29 marzec 2023 13:37

Trendy i nowości w branży okien

Rate this item
(0 votes)

W obecnych czasach branża okien ciągle się rozwija. Na rynek stale wprowadzane są nowe, innowacyjne rozwiązania. Oczywiście nasze okna PCV Szczecin nigdy nie tracą na popularności, jednak warto zapoznać się z tym, jakie nowości i trendy pojawiają się w branży.

1. Okna energooszczędne

Jeśli chodzi o okna energooszczędne, można śmiało powiedzieć, że stały się one powszechnym rozwiązaniem na rynku. Atutem, który spowodował, że zyskały ogromną popularność jest to, że zapewniają ona wysoką jakość izolacji termicznej oraz akustycznej. Dzięki temu możliwe jest oszczędzenie niemałej sumy na ogrzewaniu oraz chłodzeniu w skali roku. A izolacja akustyczna świetnie sprawdza się w przypadkach, gdy okna skierowane są w kierunku ruchliwej drogi.

2. Okna z aluminium

Kiedyś nie były one zbyt częstym widokiem. Aktualnie okna wykonane z aluminium stale zyskują na popularności. Tego typu okna mogą poszczycić się bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Okna z aluminium mają niepowtarzalny wygląd i nadają budynkom oryginalnego, modernistycznego stylu. Chociaż od wielu lat nie tracą na popularności solidne okna drewniane Szczecin.

3. Okna panoramiczne

Okna panoramiczne są stosunkowo nowym trendem w branży okien. Dzięki wyjątkowo dużej powierzchni okna te zapewniają, że znacznie więcej światła wpada do wnętrza. Ponadto oferują wspaniały widok. Jest to rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które lubią duże otwarte przestrzenie. Z tego typu oknami można poczuć się, jakby było się na łonie natury.

4. Okna inteligentne

Okna inteligentne to prawdziwa innowacja, które może zrewolucjonizować branżę okien. Okna inteligentne działają podobnie do ekranów, oczywiście będąc przezroczyste. Przy pomocy specjalistycznych czujników oraz aplikacji informatycznych możliwe jest kontrolowanie otwierania i zamykania okna. Mając inteligentne okno nie trzeba inwestować w rolety. Specjalnym gestem możliwe jest całkowite zaciemnienie powierzchni okna. Dodatkowo można z niego korzystać jak z komputera, instalować na nim specjalne aplikacje oraz wyświetlać dowolne widoki. Okna te są także wyposażone w czujniki wilgotności powietrza oraz temperatury.

5. Okna z fotowoltaiką

Okna z fotowoltaiką działają na tej samej zasadzie co panele słoneczne. Dzięki nim, można oszczędzić na energii elektrycznej, którą wytwarzają z promieniowania słonecznego. Stosowanie tego typu okien umożliwia znaczne zwiększenie efektywności energetycznej budynku.

Podsumowując, branża okien nie stoi w miejscu. Na rynek cały czas wprowadzane są innowacje i nowe trendy. Okna z aluminium, okna energooszczędne, okna inteligentne, czy okna z fotowoltaiką to tylko niektóre z nowości, jakie aktualnie można znaleźć na rynku. Ten sektor rynku wciąż się rozwija i wprowadza nowe trendy oraz innowacyjne rozwiązania. Jeśli planuje się wstawienie nowych okien do budynku, na pewno warto byłoby zapoznać się z nowościami i trendami występującymi w branży.

Read 43 times Last modified on środa, 29 marzec 2023 15:10

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

Firma MS więcej niż OKNA otrzymała wyróżnienie w rankingu Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii okna elewacyjne. Tytuł przyznawany jest na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

Więcej…