Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

M&S Szczecin

Więcej niż tylko okna, drzwi i bramy.

środa, 20 lipiec 2022 14:03

Montaż drzwi - najczęstsze błędy i jak ich unikać

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Ciężko wyobrazić sobie dom bez drzwi, jednak aby ten niezwykle istotny element wykończenia domu lub mieszkania się nam sprawdzał przez lata, należy zamontować odpowiednie drzwi. Montaż drzwi nie musi być wcale czasochłonny i skomplikowany. Drzwi można spokojnie zamontować samodzielnie, pamiętając jednak o kilku ważnych zasadach i unikając błędów. Jakie są najczęstsze błędy podczas montażu drzwi?

Zanim zabierzemy się za montaż drzwi, koniecznie trzeba najpierw zapoznać się dokładnie z instrukcją oraz specyfikacją podaną przez producenta. Lekceważąc te dokumenty, bardzo łatwo możemy przeoczyć sporo kluczowych informacji, od których nierzadko zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Oczywiście można też poprosić monterów, żeby to zrobili za nas, jednak niektórzy preferują samodzielny montaż. Co prawda drzwi Szczecin jest nieco łatwiej zamontować niż okna Szczecin, jednak trzeba wiedzieć, jak to poprawnie zrobić.

Dużym i często popełnianym błędem jest montaż drzwi przed zakończeniem tak zwanych mokrych prac remontowych. Drzwi należy koniecznie montować na wygładzonych, pomalowanych i osuszonych ścianach. W przeciwnym wypadku ościeżnica lub skrzydło mogą się zniszczyć i osunąć z właściwego miejsca. Ościeżnica zamontowana w wilgotnej ścianie może dodatkowo wybrzuszyć się, a nawet pęknąć, dlatego aby uniknąć tego błędu powinniśmy poczekać z montażem drzwi kilka dni po zakończeniu remontu.

Kolejnym błędem jest brak sprawdzenia wszystkich elementów do montażu drzwi. Czasami może się zdarzyć, że nasze drzwi uległy uszkodzeniu podczas transportu, co należy natychmiast zgłosić producentowi. Tak samo postępujemy w przypadku, kiedy w zestawie do montażu drzwi brakuje danego elementu. Montaż drzwi to bardzo ważne, ale niekoniecznie tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać. Dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu, samodzielny montaż na pewno zakończy się sukcesem, a Tobie uda się uniknąć najczęstszych błędów. Na naszej stronie nie tylko znajdziesz drzwi, ale też bramy garażowe Szczecin oraz markizy Szczecin.

Read 170 times Last modified on czwartek, 28 lipiec 2022 12:18

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

Nasz salon handlowy posiada tytuł "Rekomendowane Salony Okien i Drzwi ".

Więcej…