Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

M&S Szczecin

Więcej niż tylko okna, drzwi i bramy.

czwartek, 28 lipiec 2022 12:18

Współczynnik przenikania ciepła okien

Written by
Rate this item
(0 votes)

Każdy zdecydowanie powinien wiedzieć, czym jest współczynnik przenikania ciepła okien oraz, dlaczego jest on tak ważny, szczególnie jeśli montujemy w naszym mieszkaniu lub domu nowe okna plastikowe Szczecin.

Jeżeli masz w planach budowę swojego domu, musisz koniecznie mieć na uwadze wiele aspektów technicznych, które są narzucane przez polskie prawo budowlane. Prawo to jest dostosowane do wymogów Unii Europejskiej - mówią one głównie o energooszczędności domów. Oznacza to zużywanie minimalnej ilości energii potrzebnej na podgrzewanie wody użytkowej lub ogrzewanie domowe.

Energooszczędność

Energooszczędność domu zależy głównie od tego, jaki jest poziom izolacyjności termicznej. Chodzi tutaj o zdolność do utrzymywania ciepła wewnątrz, czyli o to, aby z budynku nie uciekało ciepło. Warto wiedzieć, że najbardziej newralgicznymi miejscami ucieczki ciepła są okna. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to, jakie okna drewniane Szczecin montujemy w naszym domu.

Współczynnik przenikania ciepła okien

Współczynnikiem przenikania ciepła okna nazywamy parametr, który oznacza ilość ciepła przepływającego przez metr kwadratowy jego powierzchni. Co więcej musi się to pokrywać z założeniem, że różnica temperatur w środku i na zewnątrz miejsca wynosi 1K. Ten parametr określa się symbolem "Uw" i wyraża się go w jednostkach W/(m2xK). Im mniejsza wartość Uw, tym lepsza izolacyjność termiczna.

Warto też sprawdzić inne produkty dostępne na naszej stronie, takie jak bramy garażowe Szczecin oraz rolety Szczecin.

Read 158 times Last modified on czwartek, 04 sierpień 2022 13:24

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Newsy

MS więcej niż OKNA laureatem Diamentów Forbsa

Więcej…