Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

M&S Szczecin

Więcej niż tylko okna, drzwi i bramy.

Rewolucja czy nowy standard?

Logo SteelPURWzmocnienia Termiczne MS do okien PCV powstały jako alternatywa dla standardowych, "zimnych" wzmocnień stalowych.

W dobie rosnących cen nośników energii i obowiązkowej certyfikacji energetycznej budynków, izolacyjność termiczna stała się jedną z najważniejszych cech, jaką powinny charakteryzować się materiały budowlane - w tym także okna.

O parametrach cieplnych okien nie stanowi tylko rodzaj zastosowanej szyby zespolonej. Istotne znaczenie ma również izolacyjność termiczna ramy okiennej, uzależniona m.in. od materiału, z jakiego wykonane są wzmocnienia.

Powszechnie stosowana stal jest jak wiadomo dobrym przewodnikiem ciepła, a więc kiepskim izolatorem. Dlatego w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na energooszczędne rozwiązania, inżynierowie MS rozpoczęli prace nad zapewnieniem rozwiązań gwarantujących lepsze parametry cieplne okien. Rezultatem wielu badań i doświadczeń było opracowanie najpierw technologii kompozytowych Wzmocnień Termicznych MS a obecnie najnowszego rozwiązania - opatentowanych wzmocnień termicznych SteelPUR.

Wykonane są one z kompozytów poliestrowo-szklanych połączonych z kształtownikami ze stali oraz pianą poliuretanową. Wzmocnienia charakteryzują się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną oferując jednocześnie większą sztywność niż systemowe wzmocnienia stalowe.

Budowa wzmocnienie SteelPur

W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych wzmocnienia SteelPUR stosowane są także w słupkach okien wieloskrzydłowych co pozwala na konstruowanie ciepłych okien nie tylko jednoskrzydłowych.

Wzmocnienie SteelPUR w słupkuPrzekrój okna ze SteelPUR

 

Newsy

Sterowanie radiowe do rolety za 1zł!

Dzięki promocji MS Szczecin wykonasz pierwszy krok w kierunku inteligentnego domu za symboliczną złotówkę!

Nie przegap okazji i skorzystaj z możliwości wyposażenia zamawianych rolet w zdalne sterowanie za 1zł netto!

Więcej…