Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

M&S Szczecin

Więcej niż tylko okna, drzwi i bramy.

czwartek, 15 wrzesień 2022 10:55

Wybór klamki do okna - na co zwrócić uwagę?

Written by

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo dobrać klamkę do okna. Okazuje się, że nie jest to trudne zadanie.

Pierwszą istotną rzeczą jest to, że klamki do okien powinny głównie pasować do modelu okna. Okazuje się, że dobranie właściwej klamki nie powinno być trudnym zadaniem, bowiem elementy te są znormalizowane i różnią się wyglądem oraz długością trzpienia. Warto dodać, że klamki do okien zrobione są różnych materiałów. Przeważnie do ich produkcji trzeba zastosować tworzywa sztuczne bądź aluminiom, bo materiały te są trwałe, a ponadto odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, co powinno być priorytetem. Dlatego wybierając szczelne okna Szczecin możemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą trwałe.

Na rynku można zakupić także klamki zrobione ze stali oraz mosiądze. Okazuje się, że te ostatnie przeważnie utrzymane są w stylu retro, który jest obecnie na topie. Natomiast klamki z metalu najczęściej można zauważyć w wykończeniu nie tylko satynowym, ale również matowym. Jeśli mowa o bezpieczeństwie, najlepiej postawić na klamki, które zostały wyposażone w kluczyk oraz przycisk. Żeby wprowadzić okucie okienne w ruch, należy na samym początku przekręcić kluczyk oraz przycisnąć przycisk. Dopiero następnie można przekręcić klamkę. Jest to przydatne szczególnie w przypadku okien balkonowych. Takie klamki do okien ochronią przed niepowołanym otwarciem okna z zewnątrz. Z tego powodu najmłodsi domownicy będą mieli trudności z samodzielnym otworzeniem okna.

Warto też sprawdzić najlepsze drzwi Szczecin oraz klamki do nich, jak i również ofertę na bramy garażowe Szczecin oraz zewnętrzne rolety Szczecin.

poniedziałek, 05 wrzesień 2022 13:37

Jak prawidłowo dbać o okna?

Written by

Okna to jeden z kluczowych elementów domu, oprócz funkcji doświetlania pośrednio odpowiadają za izolację termiczną naszego mieszkania. Wielu właścicieli obiektów mieszkalnych czy handlowych zastanawia się więc, jak prawidłowo dbać o okna PCV Szczecin, by jak najdłużej zachowały swoje właściwości.

Okna mają kilka głównych właściwości, dzięki którym zachowujemy komfort ich użytkowania oraz sprawność. Do tych parametrów zaliczamy szczelność termiczną, dźwiękoszczelność oraz jakość otwierania. Co do szczelności termicznej, powinna ona wynosić od Ug 0,6 W/(m2K) do Ug 1,1 W/(m2K), jednakże poprzez wieloletnią eksploatację często ta szczelność spada poniżej optymalnej wartości. Dzieje się tak poprzez stosowanie żrących płynów do mycia okien, aby więc aby zapobiec niszczeniu uszczelek i dbać o okna, należy wybierać płyny delikatne oznaczone symbolami bezpieczeństwa.

Co do dźwiękoszczelności i jakości otwierania, można samemu sprawdzić te parametry i gdy wyraźnie widać, iż są one za niskie (np. słychać hałas zza okna lub gdy okna ciężko się otwierają) należy wezwać serwisanta. Specjaliści ze sklepów z oknami, dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu profesjonalnie regulują okna, zwiększając przy tym ich żywotność. Do tego warto sprawdzić inne produkty, takie jak drzwi Szczecin lub bramy garażowe Szczecin.

poniedziałek, 29 sierpień 2022 11:37

Jak wybrać okno do kuchni?

Written by

Kuchnia to serce domu. Przygotowujemy i spożywamy w niej posiłki w towarzystwie bliskich, a niekiedy pijemy kawę ze znajomymi lub odrabiamy lekcje z dziećmi. Warto zadbać, by tak ważne pomieszczenie było dobrze oświetlone. Jednymi z najważniejszych źródeł światła są oczywiście okna. Jak w takim razie wybrać okno do kuchni?

Jeśli jesteśmy na etapie projektowania domu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Najistotniejszym kryterium wyboru będzie wielkość kuchni. W małym pomieszczeniu kuchennym zazwyczaj nie można sobie pozwolić na duże okno, zajmujące całą ścianę. Należy wtedy przemyśleć, na jakiej wysokości ma się ono znaleźć. Najlepiej, jeśli zamontujemy je tuż przy krawędzi blatu roboczego. Wybierając plastikowe okna Szczecin najwyższej jakości możemy mieć pewność, że posłużą nam one przez wiele lat.

Co jeszcze jest istotne? Warto wziąć pod uwagę widok, jaki dane okno będzie przedstawiać. Ten piękny, prezentujący ogród, czy las, dobrze zaakcentować jak największym otworem okiennym. Jeśli widok nie jest jednak zbyt interesujący, lepiej skupić się na aspektach praktycznych i zadbać, aby przez okno docierało wystarczająco dużo światła.

Niebanalne znaczenie ma również materiał, z jakiego okna zostały wykonane. Drewniane świetnie sprawdzą się w wystroju klasycznym. Aluminiowe oddadzą surowy klimat stylu loftowego. Plastikowe są odporne na czynniki zewnętrzne i bez problemu dopasujemy je do wielu rodzajów wnętrz. W domu również z pewnością muszą się znaleźć też solidne drzwi Szczecin.

Ciekawym rozwiązaniem będą okna otwierane w sposób przesuwny. Nie wymagają bowiem zdejmowania przyrządów kuchennych rozłożonych na blacie pod oknem. Warto też sprawdzić na naszej stronie takie produkty jak bramy garażowe Szczecin.

Ręczne czyszczenie drzwi wejściowych nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na sprawdzone środki czystości. Eleganckie i zadbane drzwi wejściowe są najlepszą wizytówką każdego domu, dlatego też tym bardziej warto zadbać o ich wygląd. Gwarancją jakości są drzwi Szczecin, dlatego warto wiedzieć jak o nie dbać.

Jak wygląda konserwacja drzwi wejściowych?

Jeżeli drzwi wejściowe pokryte są specjalnym laminatem, to należy je myć i konserwować dedykowanymi preparatami. Najbezpieczniejszym wyborem są sprawdzone środki do pielęgnacji tworzyw sztucznych. Warto skorzystać również z pomocy ściereczki z mikrofibry, dzięki której nie ma ryzyka porysowania delikatnych powierzchni. Uważać należy z kolei na preparaty chemiczne o dość agresywnym działaniu. Mowa tutaj przede wszystkim o preparatach na bazie rozpuszczalników i proszków. Dużym błędem jest także stosowanie szczotek o twardym włosiu.

Profesjonalna konserwacja drzwi wejściowych obejmuje również kompleksowe czyszczenie ościeżnic i okuć. Zaawansowana mechanika wymaga systematycznego usuwania zabrudzeń i oliwienia. Warto co jakiś czas sprawdzić stan śrub i spawów. Wbrew pozorom bardzo trudno jest zabezpieczyć elementy metalowe. Wszelkie elementy stalowe należy konserwować i czyścić przynajmniej raz na pół roku. W zadaniu tym pomogą specjalne preparaty przeznaczone właśnie do stali. Potrzebujesz pomocy? Chętnie doradzimy nie tylko w wyborze drzwi, ale również dobierzemy bramy garażowe Szczecin oraz stylowe okna Szczecin.

wtorek, 16 sierpień 2022 08:07

Jak poprawić wentylację w domu?

Written by

Wentylacja w domu ma ogromny wpływ na jakość życia domowników. Odprowadza przede wszystkim szkodliwe gazy i usprawnia przepływ powietrza w domu. Odpowiednia wentylacja zapewnia też właściwą regulację zawartości pary wodnej w powietrzu.

Właściwe wentylowanie domu

Zanim kupimy dodatkowo wentylator do domu, warto zastanowić się nad tym, jakie okna dobieramy do domu. Większość modeli posiada odpowiednie nawiewniki, dzięki czemu gwarantowany jest stały przepływ powietrza. Warto otwierać okna i regularnie wietrzyć mieszkanie. Wiadomo, że w okresie jesienno-zimowym podczas deszczowej pogody jest ciężko otwierać na oścież okna, dlatego warto wybrać modele, które zapewniają odpowiednią wentylację. Nasze okna plastikowe Szczecin są świetną opcją w tym przypadku. Warto do tego też dobrać najlepsze drzwi Szczecin, czy też rolety Szczecin i bramy garażowe Szczecin.

Nawiewniki poprawiają jakość mikroklimatu w pomieszczeniach i zapobiegają nagromadzaniu się pary wodnej, co jest istotne w sezonie grzewczym. Wymuszając w ten sposób ruch cyrkulacyjny możemy skutecznie wpuszczać powietrze bez konieczności zbyt częstego otwierania okien. Oczywiście w domu powinny być inne elementy nawiewne i trzeba pamiętać o zadbaniu o dopływ świeżego powietrza.

Wakacje i wymarzony urlop - na to czeka większość z nas. Jedni planują go już kilka miesięcy przed początkiem lata, inni stawiają na spontaniczność i wybierają spośród ostatnich wolnych miejsc czy biletów. Jednak każdy przed wyjazdem zastanawia się nad tym, jak zabezpieczyć dom na wakacje, tak aby podczas naszej nieobecności nie stało się nic złego.

Ilu ludzi tyle pomysłów na zabezpieczenie swojego mieszkania przed niepożądanymi wypadkami. Bardzo duża część osób wybiera najprostszy sposób — prosi o doglądanie co jakiś czas kogoś z bliskich lub sąsiada. Jednak mniej będziemy się martwić, jeśli zamontujemy bezpieczne drzwi i okna. Wybierając drzwi Szczecin oraz okna plastikowe Szczecin od sprawdzonego dostawcy, nie będziemy musieli się martwić o zabezpieczenie domu podczas wakacji.

Wiele współczesnych nowych domów ma zamontowane systemy alarmowe i monitoring, co odstrasza potencjalnego złodzieja od wkroczenia na nasz teren. Podstawowymi czynnościami, które robi każdy z nas, nawet przed zwykłym wyjściem na kilka godzin z domu jest zamknięcie okien, wyciągnięcie wtyczek z kontaktu czy zakręcenie wody. Takie standardowe upewnienie się często wystarcza, aby domownicy cieszyli się z wypoczynku i nie przejmowali tym, co może się wydarzyć. Każdy zasługuje na bezstresowe wakacje i bezpieczny dom. Zamontować można również rolety Szczecin jako dodatkową ochronę, a także mocne bramy garażowe Szczecin.

czwartek, 28 lipiec 2022 12:18

Współczynnik przenikania ciepła okien

Written by

Każdy zdecydowanie powinien wiedzieć, czym jest współczynnik przenikania ciepła okien oraz, dlaczego jest on tak ważny, szczególnie jeśli montujemy w naszym mieszkaniu lub domu nowe okna plastikowe Szczecin.

Jeżeli masz w planach budowę swojego domu, musisz koniecznie mieć na uwadze wiele aspektów technicznych, które są narzucane przez polskie prawo budowlane. Prawo to jest dostosowane do wymogów Unii Europejskiej - mówią one głównie o energooszczędności domów. Oznacza to zużywanie minimalnej ilości energii potrzebnej na podgrzewanie wody użytkowej lub ogrzewanie domowe.

Energooszczędność

Energooszczędność domu zależy głównie od tego, jaki jest poziom izolacyjności termicznej. Chodzi tutaj o zdolność do utrzymywania ciepła wewnątrz, czyli o to, aby z budynku nie uciekało ciepło. Warto wiedzieć, że najbardziej newralgicznymi miejscami ucieczki ciepła są okna. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to, jakie okna drewniane Szczecin montujemy w naszym domu.

Współczynnik przenikania ciepła okien

Współczynnikiem przenikania ciepła okna nazywamy parametr, który oznacza ilość ciepła przepływającego przez metr kwadratowy jego powierzchni. Co więcej musi się to pokrywać z założeniem, że różnica temperatur w środku i na zewnątrz miejsca wynosi 1K. Ten parametr określa się symbolem "Uw" i wyraża się go w jednostkach W/(m2xK). Im mniejsza wartość Uw, tym lepsza izolacyjność termiczna.

Warto też sprawdzić inne produkty dostępne na naszej stronie, takie jak bramy garażowe Szczecin oraz rolety Szczecin.

Ciężko wyobrazić sobie dom bez drzwi, jednak aby ten niezwykle istotny element wykończenia domu lub mieszkania się nam sprawdzał przez lata, należy zamontować odpowiednie drzwi. Montaż drzwi nie musi być wcale czasochłonny i skomplikowany. Drzwi można spokojnie zamontować samodzielnie, pamiętając jednak o kilku ważnych zasadach i unikając błędów. Jakie są najczęstsze błędy podczas montażu drzwi?

Zanim zabierzemy się za montaż drzwi, koniecznie trzeba najpierw zapoznać się dokładnie z instrukcją oraz specyfikacją podaną przez producenta. Lekceważąc te dokumenty, bardzo łatwo możemy przeoczyć sporo kluczowych informacji, od których nierzadko zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Oczywiście można też poprosić monterów, żeby to zrobili za nas, jednak niektórzy preferują samodzielny montaż. Co prawda drzwi Szczecin jest nieco łatwiej zamontować niż okna Szczecin, jednak trzeba wiedzieć, jak to poprawnie zrobić.

Dużym i często popełnianym błędem jest montaż drzwi przed zakończeniem tak zwanych mokrych prac remontowych. Drzwi należy koniecznie montować na wygładzonych, pomalowanych i osuszonych ścianach. W przeciwnym wypadku ościeżnica lub skrzydło mogą się zniszczyć i osunąć z właściwego miejsca. Ościeżnica zamontowana w wilgotnej ścianie może dodatkowo wybrzuszyć się, a nawet pęknąć, dlatego aby uniknąć tego błędu powinniśmy poczekać z montażem drzwi kilka dni po zakończeniu remontu.

Kolejnym błędem jest brak sprawdzenia wszystkich elementów do montażu drzwi. Czasami może się zdarzyć, że nasze drzwi uległy uszkodzeniu podczas transportu, co należy natychmiast zgłosić producentowi. Tak samo postępujemy w przypadku, kiedy w zestawie do montażu drzwi brakuje danego elementu. Montaż drzwi to bardzo ważne, ale niekoniecznie tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać. Dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu, samodzielny montaż na pewno zakończy się sukcesem, a Tobie uda się uniknąć najczęstszych błędów. Na naszej stronie nie tylko znajdziesz drzwi, ale też bramy garażowe Szczecin oraz markizy Szczecin.

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej ma istotny wpływ na bezpieczeństwo, szczelność i wytrzymałość. Szczególnie dużą uwagę należy zwrócić na okna balkonowe, które muszą odpowiadać określonym normom. Jak w takim razie wybrać okna balkonowe?

Okna balkonowe - jakie parametry należy sprawdzić przed zakupem?

Okna nie tylko powinny się dobrze prezentować, ale przede wszystkim spełnić określoną funkcję. W pierwszej kolejności należy sprawdzić współczynnik przenikania ciepła. Jest to wskaźnik, który świadczy o szczelności okien i nie powinien być on większy niż 1,1 U. Istotną rolę odgrywa także materiał, z którego okno zostało wykonane. Okna PCV (np. okna plastikowe Szczecin) charakteryzują się lepszą izolacją, za to okna drewniane doskonale sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. Nie bez znaczenia jest system otwierania oraz wygoda użytkowania. Muszą się one szybko i wygodnie otwierać, ale ważne jest także to, aby można było je łatwo wyczyścić. Warto także zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń, które mogą się w niektórych sytuacjach przydać. Oczywiście okno musi być idealnie dopasowane, dlatego podczas odbioru należy dokładnie wszystko sprawdzić. Na oknach można też zamontować rolety Szczecin. Nasza firma oferuje także drzwi Szczecin oraz bramy garażowe Szczecin. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

 

czwartek, 07 lipiec 2022 11:19

Duże przeszklenia - wady i zalety

Written by

Coraz więcej osób budując dom, decyduje się na montaż dużych okien. Jakie zalety mają takie okna? Czy duże przeszklenia w domu mają jakieś wady? Duże okna w domu - zalety Duża szyba może całkowicie odmienić wygląd budynku, a dodatkowo zapewnia maksymalną ilość światła, jaka wpada do wewnątrz. Najczęściej takie okna PCV Szczecin montowane są w kuchni lub salonie, dzięki temu optycznie powiększa się przestrzeń, wnętrze staje się cieplejsze, a to wpływa na dobre samopoczucie domowników. Dzięki dużym przeszkleniom w domu można przez cały rok cieszyć się optymalnym poziomem oświetlenia. Dodatkowo są one łatwe do utrzymania w czystości, gdyż łatwiej jest umyć jedną taflę szkła niż kilka okien w ramach. Duże przeszklenia w domu - wady Niestety duże okna nie są bez wad. Jedną z nich jest cena, która jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku tradycyjnych okien. Podczas montażu musi zostać użyty specjalny sprzęt, a w upalne dni bez rolet może wewnątrz budynku być upalnie. Na pewno decydując się na duże przeszklenia, należy postawić na wysokiej jakości okna z szybami podwójnie laminowanymi lub hartowanymi. Warto też sprawdzić drzwi Szczecin oraz bramy garażowe Szczecin.

Newsy

MS więcej niż OKNA wprowadziło nowe okucia Siegenia TITAN AF do swojej oferty.

Więcej…