Wróć.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

M&S Szczecin

Więcej niż tylko okna, drzwi i bramy.

Drzwi typu HST z niskim progiem

W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym i użytkowym zaznacza się trend do projektowania otworów okiennych o znacznych szerokościach. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom MS więcej niż OKNA wzbogaciła swoją ofertę o drzwi HS PCV podnoszono-przesuwne, umożliwiające przeszklenie ścian o szerokości do 6m. Drzwi dostępne są w dwóch wariantach:

  • wariant A - drzwi dwuskrzydłowe z jednym skrzydłem ruchomym,
  • wariant C - drzwi czteroskrzydłowe, w których ruchome są oba środkowe skrzydła.

Schemat A i C dla patio HST

W drzwiach zastosowano system okuć HS-Portal 300 KF firmy Siegenia Aubi, dzięki którym każdy użytkownik może w łatwy i komfortowy sposób otworzyć i przesunąć ważące nawet 300kg skrzydło drzwiowe a próg jaki pozostaje ma zaledwie 19mm wysokości.

Nie zapomniano również o rozwiązaniach ograniczających straty ciepła: ciepłe wzmocnienie w ramie, izolowany termicznie niski próg aluminiowy stosowany w standardzie oraz energooszczędna szyba SUPERtermo U=0,5 W/m²K dostępna na życzenie Klienta.

Przekroje HST PCV

Bazą do konstrukcji drzwi HST PCV jest niemiecki system profili PCV koncernu Salamader w klasie A a kolorystyka obejmuje kilkadziesiąt oklein drewnopodobnych i specjalnych.

Przekrój HST w schemacie A.

 

W przypadku kiedy potrzebne są rozmiary przekraczające możliwości konstrukcyjne PCV firma MS Szczecin proponuje wykonanie drzwi HST w ciepłych systemach aluminiowych MB77HST. System ten pozwala na tworzenie większej ilości schematów otwierania niż systemy PCV.

Wariant otwierania aluminiowych drzwi HST.

Z profili aluminiowych możliwe jest także konstruowanie tzw. "narożnych HS-ów" czyli połączenia skrzydeł HS pod kątem 90 stopnie z zastosowaniem słupka ruchomego.

Narożny HS

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania uzyskujemy bardzo duży obszar szklenia, co bezpośrednio przekłada się na jaśniejsze i bardziej nasłonecznione wnętrze. Po otwarciu obu skrzydeł otrzymujemy ogromną przestrzeń zapewniającą bliskość obcowania z naturą.

Newsy

MS więcej niż OKNA laureatem Diamentów Forbsa

Więcej…